שולחנות אפוקסי

התקשרו להזמנות

072-3341736

רצפת אפוקסי

רצפה מאפוקסי

בענף הבניה בארץ ובעולם משתמשים לא מעט בשיטת ריצוף אפוקסי. ניתן למצוא רצפת אפוקסי בתעשייה, במבנים ציבוריים, במבנים מסחריים ואפילו במגזר הפרטי, וזאת כיוון שמדובר בשיטת ריצוף שמציעה שורה ארוכה של יתרונות. באופן כללי אפוקסי הנו החומר "פוליפוקסיד", חומר פולימרי שתקשה במגע עם החומר הנכון.

היתרונות הפרקטיים של רצפת אפוקסי

ציפוי אפוקסי לרצפה מייצר שכבת הגנה חשובה (מונע סדקים שמייצרים בלאי מוגבר). מדובר בציפוי שמייצר עמידות בפני עומס ותנועה רבה, כך שאין זה מפתיע שנוהגים להוסיף שכבת אפוקסי לרצפות של מפעלים, עליהן נעות לא מעט מלגזות כבדות.

מעבר לכך, טוב לדעת שרצפת אפוקסי מאפשרת לייצר משטח מפולס ביתר קלות, ואף מדובר במשטח מאוד חלק, כך שמאוד קל לנקות את פני השטח. באופן שכזה המתחם כל הזמן נראה נקי ומוקפד, עובדה שמושכת לא מעט לקוחות ושתורמת למיתוג של בית העסק.

אלו עוד תכונות הופכות את רצפת האפוקסי לכה אידאלית? ובכן בין היתר מדובר במשטח שמונע החלקה (נתון סופר חושב כאשר מדובר בבתי עסק), במשטח שמאוד עמיד בפני חום וקור קיצוני (גם מפני אש), ואף מדובר במשטח שמבודד רעשים, שנחשב אטום לגמרי, שעמיד בפני קורוזיה ושגם מבודד חשמל. עם כל זאת לא מספיק, גם טוב לדעת שכיוון שאפוקסי הנו חומר מתועש, ניתן לשחק עם תכונות החומר, כך שזוכים להשיג את סך התכונות הרצויות.

היתרונות העיצוביים של רצפת אפוקסי

ציפוי אפוקסי לרצפה ניתן ליישם לצד שורה ארוכה של גוונים, ואף ניתן לייצר מראה בוהק, מלוטש ומרשים ביותר. מעבר לכך, ניתן להטמיע בתוך אפוקסי שקוף (או צבעוני) דגמים רצויים ועמידים לאורך שנים, וזאת לצד אלמנטים מוחשיים. מכאן שניתן למצוא רצפת אפוקסי במלונות, במוזיאונים, בחדרי תצוגה, בחנויות, במרכזי קניות וכדומה. כאן ניתן לשחק עם מקטע צבעוני, או לחלופין לצבוע את כל המשטח. היו בטוחים ששילוב של צבע אפוקסי לרצפה וברק מרשים מייצר מראה שלא משאיר אנשים אדישים.

כמה עולה רצפת אפוקסי

אומנם לא ניתן להעניק הצעת מחיר עבור אפוקסי לרצפה מבלי לדעת באיזה גודל מדובר, מהם תנאי השטח (מהי סוג ההכנה הרצויה), איזה עיצוב רצוי, או אלו דרישות ייחודיות עומדות על הפרק (למשל גימור של חומר מחוספס עשוי לייקר את סך העבודה), אך כן ניתן לומר שיישום של רצפת אפוקסי אינו נחשב יקר במיוחד, ובטח אם מתייחסים לשורת היתרונות שהחומר יודע להציע לטווח הרחוק (בין היתר נמנע בלאי). כמו כן, ראוי לציין שמדובר ביישום מאוד מהיר, כך שאין צורך לאבד ימי עבודה.

היכן ניתן למצוא רצפת אפוקסי?

רבים בתעשייה בוחרים ברצפה מאפוקסי כיוון שלצד המראה האלגנטי והמרשים, רצפת אפוקסי גם נחשבת מאוד עמידה ואף בטוחה (אינה מוליכה חשמל ואינה רגישה לחום). מעבר לכך, כיוון שרצפת אפוקסי עמידה בפני כימיקלים, שמנים, מדללים, שריטות ומכות, כיוון שמאוד קל לנקות רצפת אפוקסי, וכיוון שהרצפה מגנה מפני החלקה וניתנת לעיצוב מגוון למדי – כיום ניתן למצוא רצפת אפוקסי בשלל מוקדים. מדובר בחניונים, מפעלים, מטבחים תעשייתיים, חדרי התעמלות, חדרי תצוגה, מלונות, מוזיאונים, חדרי מכונות, מוסכים ועוד.

סוגי אפוקסי ושיטות יישום

כפי שציינו, ניתן להתאים אפוקסי למגוון משטחים, ופה נציין שגם ניתן למצוא מגוון נרחב של סוגי אפוקסי ושיטות יישום, כך שנדרש להתאים בין תכונות, שיטות ודרישות. להלן הצצה:

  • אפוקסי עמיד כימי – סוג שנעזרים בו רבות באזורי תעשייה.
  • אפוקסי פילוס עצמי – שיטה נוחה עבור יצירת פילוס מושלם ומהיר, וזאת כיוון שבעת הייבוש האפוקסי הנוזלי מתפזר באופן אחיד.
  • צביעת אפוקסי – תוספת של שכבת אפוקסי מאוד דקה על גבי משטח קיים.
  • אפוקסי קריסטלי – אפוקסי קריסטלי מאוד נפוץ. מחולק לבסיס ומקשה, כאשר יש להקפיד על יחס נכון של ערבוב בין השניים. נמצא כמאוד שימושי בתחום התעשייה, במיוחד כאשר מבקשים לצקת רצפה.
  • אפוקסי רב שכבתי – מבוסס על עבודה רב שלבית. כך למשל אם מבקשים לייצר שכבה מונעת החלקה, בשכבה העליונה מפזרים חומר שמייצר חיכוך.

אודות ציפוי אפוקסי

כאשר מדברים על רצפת אפוקסי, לרוב מדברים על ציפוי אפוקסי. בשיטה זו מורחים שכבה דקיקה של אפוקסי (ניתן שכבה של 1 מ"מ ועד שכבה של 12 מ"מ) על גבי תשתית קיימת (על קרמיקה, בטון וכדומה). על החומר הנוזלי (על האפוקסי) משלבים חומר מקשה – מייצרים ריאקציה כימית שמובילה להתקשות. באופן שכזה התוצאה הרמונית, מהירה ויעילה, כך שניתן לקחת רצפה רגילה ובתוך כמה שעות להפוך אותה למרהיבה ביופייה.

מקצועיות היא חלק חשוב מהנוסחה!

כפי שניתן לראות כיום ניתן למצוא שימוש גובר ברצפת אפוקסי, אך יש לשים לב שלא נעזרים בכל נותן שירות אקראי בתחום. על מנת להשיג תוצאה ראויה, חשוב לוודא שבוחנים מראש וכראוי את התנאים של המקום ושבקיאים ומתמחים בעבודה. שנרחיב? לצד העובדה שצריך לבדוק היטב את התשתית, עמידה בעומסים ועלויות, גם חשוב לוודא שיודעים לעבוד היטב עם החומר, ואף שבוחרים בסוג האפוקסי האידאלי, וזאת כי קיימים שלל סוגים, כאשר כל סוג מתאים עבור מטרה מעט שונה.

מבקשים רצפת אפוקסי ואף מחפשים כיוון אומנותי? מוזמנים להיעזר בידע הרבה שלנו בתחום!

לשאלות, ייעוץ, ומכירה חייגו עכשיו 072-3341736

שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp